Viceprezident vývoje technologické společnosti Ataccama Roman „Dagi“ Pichlík má na starosti organizaci a řízení více než 100členého vývojového týmu, přitom to není tak dlouho, co začínal a pracoval jako vývojář.
„Viděl jsem v organizacích a firmách, kde jsem dříve působil, že jeden člověk z vývoje ve větší firmě nemá moc šancí ovlivňovat, kam se celá firma posune. A často jsem si říkal, že přesně vím, jak bych to dělal a co bych dělal,“ říká o tom, co ho posunulo z úrovně vývojáře do manažerské role.
„Člověku se otevře obzor, už to není jen o tzv. releasech, které musí fungovat. Teď se snažím přemýšlet v kontextu celé Ataccamy, jak podpoříme prodej, co podniknout na jeho podporu v marketingu atd,“ popisuje kariérní posun. Podle Pichlíka člověk musí prostě vylézt ze své bubliny a vnímat proces i z hlediska celku, což pak ovlivňuje i dílčí rozhodnutí.
DALŠÍ PODCASTY PEAK.CZ:
Hackeři jim zakryptovali firemní server. Zaplatili jsme, abychom mohli fungovat, popisuje zkušenost advokátka
Michal Bláha (Hlídač státu): Ve státní správě je zakořeněn zvyk dokumenty spíše neukazovat
Jan Hájek (Zážitky.cz): Zjistil jsem, že náš byznys je extrémně citlivý na jakékoli prohlášení vlády
Podle manažera Ataccamy by si v současné pandemií ovlivněné době měl každý udržovat hlavně mentální zdraví. „Hodně sportuju, snažím si den prokládat sportem a zároveň sledovat i data o své fitness aktivitě,“ dodává muž, který kromě práce, sportu (věnuje se triatlonu) natáčí i vlastní podcasty a píše blog. A v podcastu zazní i to, jak vznikla jeho přezdívka Dagi.